Sample bag Whirl-Pak® PolySponge™, with PU sponge (hydrated)
Nasco Sampling LLC
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
100
Codice prodotto:
6276045
Info sui prodotti "Sample bag Whirl-Pak® PolySponge™, with PU sponge (hydrated)"
Specially for use in the Food and Beverage industry. Pre-hydrated with HiCap Broth which provides superior neutralisation, is validated up to 72 hours, is non-allergenic, has 2 year shelf-life and is compatible with Neogen™ Petrifilm™. The resistant medical-grade polyurethane sponges are non-toxic, super absorbent and ideal for rough surfaces.
| Dimensions (WxH): | 115 x 230 mm |
|---|---|
| Height: | 230 mm |
| Manufacturer Article Number: | B01590 |
| Material bag: | PE |
| Material sampler: | PU |
| Nominal capacity: | 532 ml |
| Sterile: | Yes |
| Thickness: | 64 µm |
| UNSPSC: | 41104105 |
| Width: | 115 mm |
| With labelling field: | Yes |
| With media: | Yes |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
