First Aid Kit Special for Laboratories and Chemistry
W. Söhngen GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9264163
Info sui prodotti "First Aid Kit Special for Laboratories and Chemistry"
Basic contents to DIN 13157. Additionally includes industrial risk equipment for laboratories and chemistry, medical, technical and chemical research institutes and laboratories. With wall bracket, handle and turn-lock fasteners. Sealing tag provided. With screen-printed label with text in German.
- Colour orange
- Material: ABS plastic
- Wall bracket with 90 ° stop lock
- Suitcase sealable
- Marking with pictograms and screen printing labelling
| Colour: | Orange |
|---|---|
| Depth: | 150 mm |
| Dimensions (WxDxH): | 150 x 150 x 335 mm |
| Filled: | Yes |
| Height: | 335 mm |
| Manufacturer Article Number: | 0360106 |
| Material: | Plastic |
| Standard: | DIN 13157 |
| Type: | Labor/Chemie |
| UNSPSC: | 42171917 |
| Weight: | 5.77 kg |
| Width: | 150 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.