First Aid Box
W. Söhngen GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9264168
Info sui prodotti "First Aid Box"
For chemistry and physics teaching areas. With first aid facilities plus chemistry and physics expansion, especially for burns and burns, eye rinsing solution, cold immediate compress, disinfectants, SIRIUS ® rescue blanket.
- Dimensions: approx. 310 x 210 x 130 mm
- Colour orange
- Material: ABS plastic
- Wall bracket with 90 ° stop lock
- Suitcase sealable
- Marking with pictograms and screen printing labelling
| Colour: | Orange |
|---|---|
| Depth: | 210 mm |
| Dimensions (WxDxH): | 310 x 210 x 130 mm |
| Filled: | Yes |
| Height: | 130 mm |
| Manufacturer Article Number: | 0350108 |
| Material: | ABS |
| Type: | Chemie & Physik |
| UNSPSC: | 42171917 |
| Width: | 310 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.