Square bottles with screw cap, HDPE
Bürkle GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
7200538
Info sui prodotti "Square bottles with screw cap, HDPE"
Transparent bottles for packaging and storage of liquids.
- Shatterproof
- Leakproof
- With labelling field for labels or manual lettering
- Food safe
| Depth: | 68 mm |
|---|---|
| Height with cap: | 182 mm |
| Manufacturer Article Number: | 0332-0500 |
| Material: | HDPE |
| Neck int. Ø: | 17.5 mm |
| Nominal capacity: | 500 ml |
| Thread ext. Ø: | 25 mm |
| Type of closure: | Screw cap |
| UNSPSC: | 41121804 |
| Width: | 53 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
