SlimLine Laboratory washer PLW 7111
Miele & Cie. KG
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6522956
Info sui prodotti "SlimLine Laboratory washer PLW 7111"
Laboratory washer, electrically heated, made of stainless steel
- Free-standing unit, 1 door, glass lift door
- Capacity/batch e.g. 108 laboratory bottles, 192 vials or 98 pipettes
- Short running times thanks to preheated deionised water
- Flexible use of loading carriers
- Easy loading with EasyLoad
- Efficient - powerful pump performance with variable speed pump
- Programmable
- Full-touch colour display
- 2 integrated diaphragm dosing pumps for liquid media
- Ethernet interface
- WLAN
- USB interface
- Peak load shutdown / energy management
| Amperage: | 16 A |
|---|---|
| Colour: | Grey |
| Depth int.: | 590 mm |
| Ext. depth: | 702 mm |
| Ext. height: | 1965 mm |
| Ext. width: | 650 mm |
| External dimensions (WxDxH): | 650 x 702 x 1,965 mm |
| Heating capacity: | 8.4 kW |
| Height int.: | 717 mm |
| Int. width: | 570 mm |
| Internal dimensions (WxDxH): | 570 x 590 x 717 mm |
| Manufacturer Article Number: | 11870970 |
| Material housing: | Stainless steel |
| Material interior: | Stainless steel |
| Max. voltage: | 415 V |
| Min. voltage: | 380 V |
| Nominal capacity: | 241 l |
| Power supply: | 380 ... 415 V, 50 Hz , 16 A |
| Power supply frequency: | 50 Hz |
| Type: | PLW 7111 |
| Weight: | 251 kg |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.