Semi-micro cuvettes
Sarstedt AG & Co. KG
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
2000
Codice prodotto:
6091917
Info sui prodotti "Semi-micro cuvettes"
- Disposable cuvettes made from high-quality, crystal-clear polystyrene or acrylic
- Ideal for photometric analysis of liquids
- An arrow integrated into the cuvette allows for precise positioning in the photometer
- Nested sorting ensures consistent transmittance values within a polystyrene box
| Capacity: | 1.6 ml |
|---|---|
| Disposable: | Yes |
| Ext. height: | 45 mm |
| Ext. width: | 4 mm |
| Manufacturer Article Number: | 67.742 |
| Material: | PS |
| Max. capacity: | 1.6 ml |
| Path length: | 10 mm |
| Shape (cuvettes): | Rectangular |
| Type of cuvette: | Semi-Micro |
| UNSPSC: | 41121813 |
| Wavelength: | ﹥ 330 nm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.