Sampler ViscoSampler, PP
Bürkle GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6253163
Info sui prodotti "Sampler ViscoSampler, PP"
Ultra-pure sampler with powerful suction for viscousmedia. Specially developed for viscous substances, such as slurries, silt, wet clay and soil samples, sediments, oils, emulsions and creams. The suction flask sucks up and discharges the material. All surfaces are non-porous and crevice-free, preventing dirt accumulation. Only round-profile threads, suitable for food hygiene applications, are used. Allow easy dismantling and cleaning.
| Colour: | Transparent |
|---|---|
| Food safe: | Yes |
| Length: | 600 mm |
| Manufacturer Article Number: | 5331-1060 |
| Material: | PP |
| Nominal capacity: | 160 ml |
| UNSPSC: | 41-10-40-19 |
| Ø: | 32 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
