Safety transportation barrel without pressure control valve
Rötzmeier Sicherheitsbehälter
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6287543
Info sui prodotti "Safety transportation barrel without pressure control valve"
For safe transports of flammable liquids. UN-approval (ADR, RID, IMDG, ICAO-TI) for all carriers (street, railway, air, sea). From high quality and chemically resistant stainless steel 316/304, gaskets from PTFE.
With separate ventilation.
| Dimensions (ØxH): | 260 x 330 mm |
|---|---|
| Height: | 330 mm |
| Manufacturer Article Number: | 10TZ |
| Material: | Stainless steel 1.4404 |
| Nominal capacity: | 10 l |
| UNSPSC: | 41123300 |
| With UN approval: | Yes |
| Ø: | 260 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.