Rotary cone sample divider L-27
Fritsch GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6328773
Info sui prodotti "Rotary cone sample divider L-27"
For sample division of solids, liquid media and suspensions without conversion. Divides the samples at up to 3000 graduations per minute into up to 30 partial streams via a rotating cone head. The rotary cone sample divider is supplied without a dividing head as standard. The corresponding dividing head must be ordered as an accessory.
- Can be combined with various dividing heads
- Up to 3000 division steps per minute
- Dividing accuracy up to 99.9 %
- Variable partition ratios
- Quick clamping device for sample tubes
- For optimum sample allocation, the vibratory feeder LABORETTE 24 (optional) is recommended
| Depth: | 450 mm |
|---|---|
| Dimensions (WxDxH): | 270 x 450 x 460 mm |
| Division ratio: | 1:8/1:10/1:30 |
| Feed particle size: | 10 mm |
| Height: | 460 mm |
| Manufacturer Article Number: | 27.1600.00 |
| Max. feed particle size: | 10 mm |
| Max. feed quantity: | 4000 ml |
| Max. speed: | 120 1/min |
| Max. voltage: | 240 V |
| Min. speed: | 80 1/min |
| Min. voltage: | 100 V |
| Power supply: | 100 ... 240 V, 50/60 Hz |
| Power supply frequency: | 50/60 Hz |
| Rated capacity: | 90 W |
| Speed: | 80 ... 120 1/min |
| Type of auxiliary energy: | Mains connection |
| UNSPSC: | 41105001 |
| Warranty: | 2 years |
| Weight: | 7.7 kg |
| Width: | 270 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.