Rocking shaker Rocker 2D digital
IKA-Werke GmbH & Co.KG
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9729985
Info sui prodotti "Rocking shaker Rocker 2D digital"
Rocking shaker with adjustable speed for smooth mixing tasks. For homogeneous mixing in flasks, culture flasks, Petri dishes and tubes. Even with load and voltage fluctuations the shaking speed remains constant.
- Different attachments allow a variety of applications
- Usable at 4 to 50 °C in incubators
- Anti-slip rubber mat included
- Easy operation by foil keypad
- Suitable for continuous operation
- Timer: Countdown, adjustable from 1 s to 99 h 59 min
- Counter: Display of shaking time
- Error code display
| Depth: | 330 mm |
|---|---|
| Dimensions (WxDxH): | 280 x 330 x 150 mm |
| Display: | Digital |
| Height: | 150 mm |
| IP code: | IP 21 |
| Inclination angle: | 2.5 ... 15 ° |
| Manufacturer Article Number: | 0004003000 |
| Max. inclination angle: | 15 ° |
| Max. loading capacity: | 2 kg |
| Max. permitted ambient temperature: | 50 °C |
| Max. relative humidity rate: | 80 % |
| Max. speed: | 80 1/min |
| Max. voltage: | 240 V |
| Min. inclination angle: | 2.5 ° |
| Min. permitted ambient temperature: | 4 °C |
| Min. speed: | 5 1/min |
| Min. voltage: | 100 V |
| Permitted ambient temperature: | 4 ... 50 °C |
| Power supply: | 100 ... 240 V, 50/60 Hz |
| Power supply frequency: | 50/60 Hz |
| Speed: | 5 ... 80 1/min |
| Type: | Rocker 2D digital |
| Type of movement: | Rocking |
| UNSPSC: | 41103811 |
| Weight: | 2.2 kg |
| Width: | 280 mm |
| With timer: | Yes |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.