Polarimeter Polax-2L
ATAGO CO.,LTD
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9801398
Info sui prodotti "Polarimeter Polax-2L"
The Polax-2L (manually-operating meter with digital indicator) is widely used in the sugar, pharmaceutical, chemical, perfume and educational industries. It can accurately measure the angle of rotation (or the value in the international standard sugar scale) with easy operation.
| Accuracy: | ±0.10° |
|---|---|
| Depth: | 220 mm |
| Dimensions (WxDxH): | 430 x 220 x 300 mm |
| Height: | 300 mm |
| Illuminants: | LED |
| Manufacturer Article Number: | 5223 |
| Max. temperature: | 40 °C |
| Max. voltage: | 240 V |
| Measured range: | -179.95 ... 180.00°, -130.0 ... 130.0 °Z |
| Min. temperature: | 5 °C |
| Min. voltage: | 100 V |
| Power supply: | 100 ... 240 V, 50/60 Hz |
| Power supply frequency: | 50/60 Hz |
| Resolution: | 0.05°, 0.1 °Z |
| Temperature: | 5 ... 40 °C |
| Type: | Polax-2L |
| Type of auxiliary energy: | Mains connection |
| Wavelength: | 589 nm |
| Weight: | 11.5 kg |
| Width: | 430 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.