Plastic disposable UV cuvettes, micro
BRAND GMBH + CO.KG
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
100
Codice prodotto:
9406122
Info sui prodotti "Plastic disposable UV cuvettes, micro"
For photometric determination of proteins, ssDNA, dsDNA, RNA and oligonucleotides in the UV range. Sample volumes as small as 70 µl are sufficient.
- Usable for wavelengths from 230 nm
- For measurements at 260 nm, 280 nm and in the visible range
- Grouped by mold cavity number
| Capacity: | 70 ... 550 µl |
|---|---|
| Centre height: | 15 mm |
| Ext. depth: | 12.5 mm |
| Ext. height: | 45 mm |
| Ext. width: | 12.5 mm |
| External dimensions (WxDxH): | 12.5 x 12.5 x 45 mm |
| Manufacturer Article Number: | 759220 |
| Max. capacity: | 550 µl |
| Min. capacity: | 70 µl |
| Path length: | 10 mm |
| Type of cuvette: | Micro |
| UNSPSC: | 41121813 |
| Wavelength: | 230 ... 900 nm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.