Peristaltic Pump VLP
Behr Labor-Technik GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6287162
Info sui prodotti "Peristaltic Pump VLP"
Compared to the PLP peristaltic pump the speed band of the VLP peristaltic laboratory pump is broader. Moreover the VLP model offers additional programming like fixed pumping volume and time, a timer function and much more.
| Depth: | 261 mm |
|---|---|
| Dimensions (WxDxH): | 187 x 261 x 237 mm |
| Flow rate: | 0.00025 ... 2,280 ml/min |
| Height: | 237 mm |
| IP code: | IP 31 |
| Manufacturer Article Number: | B00668437 |
| Max. flow rate: | 2280 ml/min |
| Max. speed: | 600 1/min |
| Max. voltage: | 220 V |
| Min. flow rate: | 0.00025 ml/min |
| Min. speed: | 1 1/min |
| Power supply: | 220 V, 60 Hz |
| Power supply frequency: | 60 Hz |
| Rated capacity: | 50 W |
| Speed: | 1 ... 600 1/min |
| Type: | VLP 61_103 |
| Type of auxiliary energy: | Mains connection |
| Width: | 187 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.