Mixing cylinders, borosilicate glass 3.3, tall form, class A, blue graduated
BRAND GMBH + CO.KG
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9275254
Info sui prodotti "Mixing cylinders, borosilicate glass 3.3, tall form, class A, blue graduated"
All Blaubrand® cylinders are supplied with batch number and one batch certificate per packing unit. On request, they are also available with an individual certificate, USP individual certificate or DAkkS calibration certificate. Batch and individual certificates
can also be downloaded at the supplier's website.
can also be downloaded at the supplier's website.
- Blaubrand®
- DIN EN ISO 4788
- DE-M marking
- PP stoppers and hexagonal foot
- Graduations and inscriptions in highly contrasting blue enamel
- Calibrated to contain (IN)
| Accuracy class: | A |
|---|---|
| Colour graduation: | Blue |
| Division: | 5 ml |
| Ground size: | NS34/35 |
| Height: | 395 mm |
| Manufacturer Article Number: | 32454 ALT |
| Material: | Boro 3.3 |
| Material closure: | PE |
| Nominal capacity: | 500 ml |
| Shape (Weighing bottles, Measuring/Mixing cylinders, Crucibles): | Tall |
| Type of closure: | Stopper |
| UNSPSC: | 41121805 |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.