Mixing cylinders DURAN®, tall form, class A, blue graduations
DWK Life Sciences GmbH (Duran)
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
4652632
Info sui prodotti "Mixing cylinders DURAN®, tall form, class A, blue graduations"
Calibrated to contain (IN). With PE stopper, main point ring graduations and hexagonal base. DIN EN ISO 4788. Incl. batch certificate and certificate of conformity. The batch certificates can be downloaded from the manufacturer's website.
| Accuracy class: | A |
|---|---|
| Colour: | Clear |
| Colour graduation: | Blue |
| Division: | 10.0 ml |
| Ground size: | NS45/40 |
| Height: | 500 mm |
| Manufacturer Article Number: | 246185451 |
| Material: | DURAN® glass |
| Material closure: | PE |
| Nominal capacity: | 1000 ml |
| Tolerance: | 5,0 ± ml |
| Type of closure: | NS stopper |
| Type of graduation: | Printed |
| UNSPSC: | 41121805 |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
