Mixing cylinders, DURAN®, class A, blue graduated, with glass stopper
Hirschmann Laborgeräte GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
7981735
Info sui prodotti "Mixing cylinders, DURAN®, class A, blue graduated, with glass stopper"
With hexagonal foot. Blue graduated. Calibrated to contain (IN). DIN EN 4788. With standard ground joint and glass stopper. Certified conformity, with dated batch identification. Additional batch certificates can be generated and printed on the manufacturer's website.
| Accuracy class: | A |
|---|---|
| Colour: | Clear |
| Colour graduation: | Blue |
| Division: | 10.0 ml |
| Ground size: | NS45/40 |
| Height: | 510 mm |
| Manufacturer Article Number: | 2340293 |
| Material: | DURAN® glass |
| Material closure: | Glass |
| Nominal capacity: | 1000 ml |
| Tolerance: | 5,0 ± ml |
| Type of closure: | NS stopper |
| Type of graduation: | Printed |
| UNSPSC: | 41121805 |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.