Microtube racks, PP, 96-Well
Heathrow Scientific LLC
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6237620
Info sui prodotti "Microtube racks, PP, 96-Well"
Autoclavable. Polypropylene rack has 96 wells for 0.5 ml microcentrifuge tubes on one side, and 96 wells for 1.5 ml to 2.0 ml microcentrifuge tubes on the other side. Wells are arranged in standard 8 x 12 array. Handy lid snaps into place via tabs on each end of rack.
| Autoclavable: | Yes |
|---|---|
| Colour: | Natural |
| Depth: | 121 mm |
| Dimensions (WxDxH): | 246 x 121 x 50 mm |
| Height: | 50 mm |
| Manufacturer Article Number: | HS2345B |
| Material: | PP |
| UNSPSC: | 41122804 |
| Width: | 246 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
