Microtube Rack, 20-Well, PP
Heathrow Scientific LLC
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9409088
Info sui prodotti "Microtube Rack, 20-Well, PP"
Interlocking racks with 2 x 10 array hold 1.0/1.5/2.0 ml tubes.
Polypropylene racks lock together on each side, permitting the user to attach several together to increase capacity.
Features an innovative "hold-it" finger slot on the front, and internal ribbing for stability. Autoclavable.
Polypropylene racks lock together on each side, permitting the user to attach several together to increase capacity.
Features an innovative "hold-it" finger slot on the front, and internal ribbing for stability. Autoclavable.
| Autoclavable: | Yes |
|---|---|
| Colour: | Blue |
| Depth: | 90 mm |
| Dimensions (WxDxH): | 210 x 90 x 46 mm |
| For vessels: | 1,0...2,0 ml |
| Height: | 46 mm |
| Manufacturer Article Number: | HS4284A |
| Material: | PP |
| No. of positions: | 20 |
| UNSPSC: | 41122804 |
| Width: | 210 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
