Microscope slides SlideMate™
Epredia Netherlands BV
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1440
Codice prodotto:
6324282
Info sui prodotti "Microscope slides SlideMate™"
Microscope slides specially developed for use with the SlideMate™ AS slide printer, providing sharp, clean printing on the labelling field.
The slides are made of extra white glass to high quality standards, and the labelling field is resistant to most common laboratory chemicals and reagents.
The slides are made of extra white glass to high quality standards, and the labelling field is resistant to most common laboratory chemicals and reagents.
| Colour: | White on transparent |
|---|---|
| Depth: | 25 mm |
| Dimensions (WxD): | 75 x 25 mm |
| Edge finish: | Ground 90° |
| Labelling field: | one-sided |
| Manufacturer Article Number: | TT-40418217-W |
| Material: | Glass |
| Thickness: | 1 mm |
| UNSPSC: | 41122601 |
| Width: | 75 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.