Micro test tubes, PP, strips of 8
BRAND GMBH + CO.KG
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
10
Codice prodotto:
9407606
Info sui prodotti "Micro test tubes, PP, strips of 8"
Suitable for biological examination, e.g. PCR, cell uptake studies, RIA, EIA, etc. Functional design for storing, freezing and transporting reagents and samples. Compatible with standard microtitre plates and suitable for work with multi-channel pipettes.
- Autoclavable at 121 °C (2 bar), according to DIN EN 285
- Suitable for storage up to -80 °C
- BIO-CERT® CERTIFIED QUALITY
| Autoclavable: | Yes |
|---|---|
| Dimensions (ØxH): | 8.8 x 45 mm |
| Height: | 45 mm |
| Manufacturer Article Number: | 781510 |
| Material: | PP |
| Nominal capacity: | 1.2 ml |
| Package: | Rack of 12 |
| Package capacity: | 12 |
| Pyrogen free: | Yes |
| RNase/DNase-free: | Yes |
| Sterile: | No |
| UNSPSC: | 41-12-21-02 |
| Ø: | 8.8 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.