Medical crepe
W. Söhngen GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6901475
Info sui prodotti "Medical crepe"
Medical crepe, also known as a treatment table cover or medical roll, is a cloth-like, absorbent cover used to cover treatment tables and examination tables in surgeries and hospitals, as well as in ambulances, to prevent soiling.
- 100% cellulose
- Hygienically packaged
- Absorbent
- Tear-resistant, hard-wearing
- Perforated for tearing every 38 cm
| Colour: | White |
|---|---|
| Dimensions (WxL): | 55 x 50 mm |
| Disposable: | Yes |
| Length: | 50 mm |
| Manufacturer Article Number: | 6001130 |
| Material: | Cellulosic pulp |
| No. of packages: | 1 |
| Package: | 1 x Pack of 2 |
| Package capacity: | 2 |
| Supply form: | Roll |
| UNSPSC: | 42-31-20-03 |
| Weight: | 1.49 kg |
| Width: | 55 cm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.