First Aid Kit for Vehicles
W. Söhngen GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9264161
Info sui prodotti "First Aid Kit for Vehicles"
First aid material to DIN 13164 with additional equipment to comply with hazardous substance transport regulations.
The additional GGVSEB equipment consists of:
1 x tightly sealed full-view safety goggles
1 pair of PVC protective gloves, 27 cm, acid-resistant
1 x disposable acid protection apron, 75 x 125 cm
1 x oculav NIT® emergency eye wash, 250 ml
1 x SIRIUS® rescue blanket, silver/gold, 210 x 160 cm
3 x drinking water conserves, 100 ml
- Dimensions: approx. 310 x 210 x 130 mm
- Colour orange
- Material: ABS plastic
- Wall bracket with 90 ° stop lock
- Suitcase sealable
- Transparent covering panel
The additional GGVSEB equipment consists of:
1 x tightly sealed full-view safety goggles
1 pair of PVC protective gloves, 27 cm, acid-resistant
1 x disposable acid protection apron, 75 x 125 cm
1 x oculav NIT® emergency eye wash, 250 ml
1 x SIRIUS® rescue blanket, silver/gold, 210 x 160 cm
3 x drinking water conserves, 100 ml
| Colour: | Orange |
|---|---|
| Depth: | 130 mm |
| Dimensions (WxDxH): | 310 x 130 x 210 mm |
| Filled: | Yes |
| Height: | 210 mm |
| Manufacturer Article Number: | 0301012 |
| Material: | Plastic |
| Standard: | DIN 13164, ADR, GGVSEB |
| UNSPSC: | 42171917 |
| Weight: | 3.12 kg |
| Width: | 310 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.