Filter units Nalgene™, sterile
Thermo Elect.LED GmbH (Nalge)
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
72
Codice prodotto:
4685752
Info sui prodotti "Filter units Nalgene™, sterile"
Single-use filterware. Analytical filterware provides precise, easy-to-use systems for the recovery of microorganisms and particulates for QC testing and research.
- Disposable, easy-to-use, pre-assembled sterile filter units
- Easy-to-remove triton-free cellulose nitrate (CN) membranes
- 0.2 µm CN membrane is suitable for sterility testing
- 0.45 µm CN gridded membrane is certified for water quality testing
| Colour filter: | White |
|---|---|
| Filter Ø: | 47 mm |
| Manufacturer Article Number: | 130-4020 |
| Material filter: | Cellulose nitrate (CN) |
| Max. filter Ø: | 47 mm |
| Nominal capacity: | 150 ml |
| Pore size: | 0,20 µm |
| Sterile: | Yes |
| UNSPSC: | 41104914 |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.


