Filter funnels MicroFunnel™, mixed cellulose ester (MCE)
Cytiva Europe GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
50
Codice prodotto:
4702928
Info sui prodotti "Filter funnels MicroFunnel™, mixed cellulose ester (MCE)"
Disposable filter funnels with grid membrane for the microbiological analysis of aqueous liquids in pharmaceutical production, water management as well as the food and beverage industry. Graduations with markings on the outside of the funnel make it easy to read the sample volume. Squeeze separation of the cylinder from the base provides easy access to the membrane for culturing.
The loose-fitting lid reduces the risk of contamination.
| Colour filter: | White |
|---|---|
| Colour grid: | Black |
| Filter area: | 13.46 cm² |
| Filter Ø: | 47 mm |
| Manufacturer Article Number: | 4800ME |
| Material filter: | Mixed cellulose ester (MCE) |
| Max. filter Ø: | 47 mm |
| No. of packages: | 50 |
| Nominal capacity: | 100 ml |
| Package: | 50 x Single packed |
| Pore size: | 0,45 µm |
| Sterile: | Yes |
| Type: | MicroFunnel™ |
| UNSPSC: | 41104914 |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
