Filter funnel, Biosart®250
Sartorius Lab Instruments
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
50
Codice prodotto:
9049340
Info sui prodotti "Filter funnel, Biosart®250"
For microbiological and analytical quality assurance in industry. 250 ml sterile plastic funnels reduce process time in colony and particle analysis. For use with Sartorius membrane filters and Sartorius cardboard culture plates.
Note: Biosart®250 funnels can also be adapted to fit single filter holders or filtration manifolds.
Note: Biosart®250 funnels can also be adapted to fit single filter holders or filtration manifolds.
| Filter Ø: | 47 mm |
|---|---|
| Manufacturer Article Number: | 16407--25----ALK |
| Max. filter Ø: | 47 mm |
| No. of packages: | 1 |
| Nominal capacity: | 250 ml |
| Package: | 1 x Bag of 50 pcs |
| Package capacity: | 50 pcs |
| Sterile: | Yes |
| UNSPSC: | 41104914 |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
