Embedding cassettes Thinline, pore style square, with attached lid
Epredia Netherlands BV
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
750
Codice prodotto:
4688488
Info sui prodotti "Embedding cassettes Thinline, pore style square, with attached lid"
For biopsy specimens. The embedding cassettes are comprehensively validated for print quality, processing quality and reliability during embedding and cutting.
- Opening and closing forces have been carefully adjusted
- PrintMate AS printer compatible tubes are precisely engineered to reduce jamming and prevent downtime
- The colour spectrum was selected for reliability during scanning
- Lid hinge at the front edge
| Colour: | White |
|---|---|
| Depth: | 41.2 mm |
| Dimensions (WxDxH): | 28.5 x 41.2 x 6 mm |
| Height: | 6 mm |
| Manufacturer Article Number: | B851737WH |
| Material: | Plastic |
| No. of packages: | 10 |
| Package: | 10 x Tube of 75 |
| Package capacity: | 75 |
| UNSPSC: | 41102920 |
| Width: | 28.5 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.