Dropping funnels, cylindrical, with pressure equalizing tube, borosilicate glass 3.3, with PTFE key
Lenz-Laborglas GmbH & Co. KG
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9012765
Info sui prodotti "Dropping funnels, cylindrical, with pressure equalizing tube, borosilicate glass 3.3, with PTFE key"
Cylindrical shape, with pressure equalizing tube. With NS socket and NS cone, plug with retaining device.
| Bore: | 4.0 mm |
|---|---|
| Cone[s]: | NS29/32 |
| Division: | 10 ml |
| Manufacturer Article Number: | 04375814 |
| Material: | Boro 3.3 |
| Material stopcock: | PTFE key |
| Nominal capacity: | 500 ml |
| Shape (Dropping funnels): | Cylindrical |
| Socket[s]: | NS29/32 |
| UNSPSC: | 41104812 |
| With pressure compensation: | Yes |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.