Dropping Funnels, cylindrical, borosilicate glass 3.3, with solid glass key stopcock
Lenz-Laborglas GmbH & Co. KG
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9012745
Info sui prodotti "Dropping Funnels, cylindrical, borosilicate glass 3.3, with solid glass key stopcock"
Cylindrical shape, with NS socket and NS cone, incl. retaining device. Graduated for reading the approx. volume.
| Bore: | 4.0 mm |
|---|---|
| Cone[s]: | NS29/32 |
| Division: | 10 ml |
| Manufacturer Article Number: | 04155814 |
| Material: | Boro 3.3 |
| Material stopcock: | Glass key |
| Nominal capacity: | 500 ml |
| Shape (Dropping funnels): | Cylindrical |
| Socket[s]: | NS29/32 |
| UNSPSC: | 41104812 |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.