Dropping Funnels, cylindrical, borosilicate glass 3.3, with PTFE key stopcock
Lenz-Laborglas GmbH & Co. KG
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9012748
Info sui prodotti "Dropping Funnels, cylindrical, borosilicate glass 3.3, with PTFE key stopcock"
Cylindrical shape, with NS socket and NS cone, incl. retaining device. Graduated for reading the approx. volume.
| Bore: | 2.5 mm |
|---|---|
| Cone[s]: | NS29/32 |
| Division: | 1 ml |
| Manufacturer Article Number: | 04172814 |
| Material: | Boro 3.3 |
| Material stopcock: | PTFE key |
| Nominal capacity: | 50 ml |
| Shape (Dropping funnels): | Cylindrical |
| Socket[s]: | NS29/32 |
| UNSPSC: | 41104812 |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.