Dissolver stirring rotors, stainless steel 1.4404
Buddeberg GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9779337
Info sui prodotti "Dissolver stirring rotors, stainless steel 1.4404"
The dissolver stirring rotor creates a radial flow with high turbulence. The mixture is drawn from top to bottom. High shear forces are created at the dissolver disk, which provides effective particle reduction. Recommended for medium to high speed operations.
| Flow: | Radial |
|---|---|
| Length: | 550 mm |
| Manufacturer Article Number: | 40 26446 00801 7 |
| Material: | Stainless steel 1.4404 |
| Shape stirring blades: | Round |
| Stirring head Ø: | 60 mm |
| Stirring rotor Ø: | 10 mm |
| UNSPSC: | 41103816 |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.