Dissolver stirrers, stainless steel 1.4571
IKA-Werke GmbH & Co.KG
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9197001
Info sui prodotti "Dissolver stirrers, stainless steel 1.4571"
The dissolver stirrers create a radial flow with high turbulence. The mixture is drawn from top to bottom. High shear forces are created at the dissolver disk, which provides effective particle reduction. Recommended for medium to high speed operations.
| Flow: | Radial |
|---|---|
| Length: | 350 mm |
| Manufacturer Article Number: | 0000513500 |
| Material: | Stainless steel |
| Stirring head Ø: | 80 mm |
| Stirring rotor Ø: | 8 mm |
| Type: | R 1300 |
| Type of stirrer: | Dissolver stirrers |
| UNSPSC: | 41103816 |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.