Coliform Bath MX
PolyScience
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
4675225
Info sui prodotti "Coliform Bath MX"
This bath is ideal for fecal coliform and E.coli testing.
- MX Temperature Controller
- Includes gabled, see-through cover
- Includes cooling coil port
- Over-temperature protection
- Single-point calibration capability
| Bath depth: | 211 mm |
|---|---|
| Depth opening: | 328 mm |
| Ext. depth: | 353 mm |
| Ext. height: | 457 mm |
| Ext. width: | 546 mm |
| External dimensions (WxDxH): | 546 x 353 x 457 mm |
| Heating capacity: | 1100 W |
| Manufacturer Article Number: | MX28C135-A12E |
| Max. delivery pressure: | 0.12 bar |
| Max. flow rate: | 11.9 l/min |
| Max. temperature: | 135 °C |
| Max. voltage: | 240 V·AC |
| Max. volume bath: | 28 l |
| Min. temperature: | +10 °C |
| Opening (WxD): | 300 x 328 mm |
| Power supply: | 240 V·AC, 50 Hz |
| Power supply frequency: | 50 Hz |
| Temperature: | RT+10 ... 135 °C |
| Temperature addition: | RT |
| Temperature stability: | ±0,007 °C |
| Type of auxiliary energy: | Mains connection |
| Type of display: | LCD |
| Volume bath: | 28 l |
| Weight: | 29.9 kg |
| Width opening: | 300 mm |
| With lid: | Yes |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.