Cleanroom transport trolley, with perforated shelves
KEK GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
4719743
Info sui prodotti "Cleanroom transport trolley, with perforated shelves"
- Material stainless steel (1.4301 / AISI 304)
- Functional surfaces in KEK-Finish
- Shelves with punched holes (ø 10 mm in 15 x 15 mm grid) to support the laminar flow of air
- Firmly welded
- Stabilized by reinforcement depending on design and dimensions
- Square profiles closed at the top with plastic caps
- 4 castors electrically conductive, 2 of them lockable
| Depth: | 600 mm |
|---|---|
| Dimensions (WxDxH): | 1,000 x 600 x 1,000 mm |
| Height: | 1000 mm |
| Manufacturer Article Number: | 5372298100 |
| Material: | Stainless steel 1.4301 |
| No. of tiers: | 3 |
| Type: | TWV-3-GEL-CLN |
| Width: | 1000 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.