Cleanroom saddle stool
Interstuhl Büromöbel
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6521482
Info sui prodotti "Cleanroom saddle stool"
Cleanroom saddle stool with castors
- Intuitive 3D seat dynamics
- 3-zone upholstery foam
- Seamless and crease-free upholstery
- Cleanroom class 3 in accordance with DIN EN ISO 14644-1
- Conductive in accordance with EN 61340-5-1
- Polished aluminium base
| Colour: | Black |
|---|---|
| Manufacturer Article Number: | 9473R-MG01 |
| Material: | Artificial Leather |
| Max. sitting height: | 800 mm |
| Min. sitting height: | 540 mm |
| Sitting height: | 540 ... 800 mm |
| Suitable for cleanroom: | Yes |
| Version (Foot): | Castors |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.