Chromatographic columns, with beaded rim, DURAN® tubing
Lenz-Laborglas GmbH & Co. KG
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6231673
Info sui prodotti "Chromatographic columns, with beaded rim, DURAN® tubing"
Made of DURAN® tubing. With PTFE stopcock and retaining device. With indentations above the stopcock for placing a cotton plug.
| Dimensions (ØxL): | 30 x 600 mm |
|---|---|
| Length: | 600 mm |
| Manufacturer Article Number: | 05435706 |
| Material: | DURAN® tubing |
| Material stopcock: | PTFE key |
| Nominal capacity: | 430 ml |
| UNSPSC: | 23-15-18-16 |
| With beaded rim: | Yes |
| With stopcock: | Yes |
| Ø: | 30 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.