Centrifuge bottles Nalgene ™, PC, with conical bottom
Thermo Elect.LED GmbH (Nalge)
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
7048498
Info sui prodotti "Centrifuge bottles Nalgene ™, PC, with conical bottom"
For cell culture applications and protein biochemistry. PP sealing cap with silicone seal for added leak protection. The adapter is required for use.
- Crystal clear
- Graduated in 25 ml steps
- Autoclavable
| Autoclavable: | Yes |
|---|---|
| Dimensions (ØxH): | 61.4 x 144.3 mm |
| Height: | 144.3 mm |
| Manufacturer Article Number: | 3144-0175 |
| Material: | PC |
| Max. rcf: | 27500 x·g |
| Nominal capacity: | 175 ml |
| Type of closure: | Screw cap |
| UNSPSC: | 41121703 |
| Ø: | 61.4 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
