Centrifuge bottle Nalgene™, FEP
Thermo Elect.LED GmbH (Nalge)
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9315726
Info sui prodotti "Centrifuge bottle Nalgene™, FEP"
Transparent centrifuge bottle made of FEP with ETFE screw cap. Ideal for lipid and phenole extraction, digestions and precipitations at low speeds. Autoclavable.
| Dimensions (ØxH): | 60 x 126.5 mm |
|---|---|
| Height: | 126.5 mm |
| Manufacturer Article Number: | 3127-0250 |
| Material: | FEP |
| Max. rcf: | 4000 x·g |
| Nominal capacity: | 250 ml |
| Type of closure: | Screw cap |
| UNSPSC: | 41121703 |
| Ø: | 60 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
