CO2 Meter Air CO2ntrol Life
TFA Dostmann GmbH & Co.KG
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6287917
Info sui prodotti "CO2 Meter Air CO2ntrol Life"
Ideal for monitoring air quality in rooms. LED lights in traffic light colours below the display provide information about the current CO2 content in the air (green: <800 ppm, yellow: 800 to 1200 ppm, red: >1200 ppm).
Scope of supply: CO2 meter, power adapter, operating instructions
- Display of temperature and humidity
- Adjustable alarm
Scope of supply: CO2 meter, power adapter, operating instructions
| CO₂ range: | 0 ... 3,000 ppm |
|---|---|
| Depth: | 29 mm |
| Dimensions (WxDxH): | 138 x 29 x 100 mm |
| Height: | 100 mm |
| Manufacturer Article Number: | 31.5003 |
| Max. CO₂: | 3000 ppm |
| Max. relative humidity: | 90 % |
| Max. temperature: | 50 °C |
| Max. voltage: | 240 V·AC |
| Min. CO₂: | 0 ppm |
| Min. relative humidity: | 20 % |
| Min. temperature: | 0 °C |
| Min. voltage: | 100 V·AC |
| Plug type: | EU |
| Power supply: | 100 ... 240 V·AC, 50/60 Hz |
| Power supply frequency: | 50/60 Hz |
| Relative humidity: | 20 ... 90 % |
| Temperature: | 0 ... 50 °C |
| Type: | Air CO﹤sub﹥2﹤/sub﹥ntrol Life |
| Type of auxiliary energy: | Mains connection |
| Weight: | 188 g |
| Width: | 138 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.