Butyrometer waterbath WB436, analog
Funke- Dr. N. Gerber
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6233909
Info sui prodotti "Butyrometer waterbath WB436, analog"
Universal water baths made of stainless steel with external heater, installed separately in the housing. With integrated overheat protection.
Analog universal water bath with thermostatic heat controller and adjusting knob.
Please order stainless steel butyrometer stand for 36 butyrometer separately.
Analog universal water bath with thermostatic heat controller and adjusting knob.
Please order stainless steel butyrometer stand for 36 butyrometer separately.
| Capacity: | 18 l |
|---|---|
| Depth int.: | 280 mm |
| Display: | Analogue |
| Ext. depth: | 396 mm |
| Ext. height: | 265 mm |
| Ext. width: | 331 mm |
| External dimensions (WxDxH): | 331 x 396 x 265 mm |
| Heating capacity: | 1000 W |
| Height int.: | 194 mm |
| Int. width: | 300 mm |
| Internal dimensions (WxDxH): | 300 x 280 x 194 mm |
| Manufacturer Article Number: | 3708 |
| Max. capacity: | 18 l |
| Max. temperature: | 100 °C |
| Max. voltage: | 230 V |
| Operation: | Rotary knob |
| Power supply: | 230 V, 50/60 Hz |
| Power supply frequency: | 50/60 Hz |
| Temperature: | 100 °C |
| Type of auxiliary energy: | Mains connection |
| UNSPSC: | 41-10-37-06 |
| Weight: | 10 kg |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.