Bottle top filter, PS, sterile, PES membrane
Guangzhou JET Bio-Filtration
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
24
Codice prodotto:
6266106
Info sui prodotti "Bottle top filter, PS, sterile, PES membrane"
For sterile filtration of culture media, buffers and reagents.
- With graduation
- Inclined hose connector
- Sterilized by irradiation, SAL 10-6
- DNase/RNase-free, pyrogen free
- GL45
| Filter Ø: | 91 mm |
|---|---|
| Manufacturer Article Number: | FPE214000 |
| Material: | PS |
| Max. filter Ø: | 91 mm |
| Nominal capacity: | 1000 ml |
| Pore size: | 0,22 µm |
| Sterile: | Yes |
| UNSPSC: | 41104914 |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
