Boiling flasks, flat bottom, narrow neck, Pyrex®
DWK Life Sciences Limited
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
10
Codice prodotto:
9014020
Info sui prodotti "Boiling flasks, flat bottom, narrow neck, Pyrex®"
- Complies with ISO 1773
- Flat base for standing on benches and hotplates etc.
- Manufactured from Pyrex® glass for high resistance to thermal shock
- Excellent chemical durability for contamination-free performance
- With white enamel marking spot
| Dimensions (ØxH): | 64 x 110 mm |
|---|---|
| Height: | 110 mm |
| Manufacturer Article Number: | 1070/04D |
| Neck Ø: | 18 mm |
| Nominal capacity: | 100 ml |
| Standard: | ISO 1773 |
| UNSPSC: | 41121804 |
| Ø: | 64 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.