Block thermostat CH3-150 Combitherm-2
Grant Instruments Ltd.
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
7983641
Info sui prodotti "Block thermostat CH3-150 Combitherm-2"
Block thermostat with cooling and heating function and with 2 independent modules for interchangeable blocks, combined in a single unit. Control panel is divided in two parts for separate control of cooling and heating blocks.
- Digital temperature control for optimum precision
- Digital timer with sound alarm
- Timer: 1 min to 99 h 59 min
- User adjustable programs for temperature and time: 16 heating programs and 16 cooling programs
- Temperature calibration function
- With protective lid
- Temperature range heating: ambient + 5 to 150 °C (25 to 150 °C)
- Temperature range cooling: ambient - 23 to ambient + 5 °C (-3 to 20 °C)
| Depth: | 285 mm |
|---|---|
| Dimensions (WxDxH): | 295 x 285 x 220 mm |
| Height: | 220 mm |
| Manufacturer Article Number: | CH3-150 EU |
| Max. voltage: | 230 V |
| No. of blocks: | 2 |
| Power supply: | 230 V, 50/60 Hz |
| Power supply frequency: | 50/60 Hz |
| Programmable: | Yes |
| Temperature stability: | ±0,1 °C |
| Tempering: | heating / cooling |
| Type: | CH3-150 Combitherm-2 |
| Type of auxiliary energy: | Mains connection |
| Type of display: | LCD |
| Weight: | 5.6 kg |
| Width: | 295 mm |
| With lid: | Yes |
| With timer: | Yes |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.