Blender bags without filter BagSystem® BagLight® PolySilk®
interscience
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
500
Codice prodotto:
6312503
Info sui prodotti "Blender bags without filter BagSystem® BagLight® PolySilk®"
Filterless blender bag for all laboratory applications in sample preparation.
- No contact between the sample and the blender during homogenisation
- Polysilk®: Polyolefin complex
- Flexible and transparent
- Compatible with all homogenisers
- Sterile and approved for food contact
| Colour: | Transparent |
|---|---|
| Dimensions (WxH): | 250 x 380 mm |
| Height: | 380 mm |
| Manufacturer Article Number: | 132.200 |
| No. of packages: | 20 |
| Nominal capacity: | 2000 ml |
| Package: | 20 x Pack of 25 |
| Package capacity: | 25 |
| Sterile: | Yes |
| Type: | BagLight﹤sup﹥®﹤/sup﹥ PolySilk﹤sup﹥®﹤/sup﹥ 2000 |
| UNSPSC: | 41101520 |
| Width: | 250 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
