Blender bags without filter BagSystem® BagLight® Multilayer®
interscience
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
500
Codice prodotto:
6231427
Info sui prodotti "Blender bags without filter BagSystem® BagLight® Multilayer®"
Filterless blender bag for all laboratory applications in sample preparation. Especially for the preparation of hard samples or samples that are difficult to homogenise.
- No contact between the sample and the blender during homogenisation
- Multilayer®, multicoated reinforced complex
- Reinforced welding seams
- Compatible with all homogenisers
- Sterile and approved for food contact
| Dimensions (WxH): | 190 x 300 mm |
|---|---|
| Height: | 300 mm |
| Manufacturer Article Number: | 132.225 |
| No. of packages: | 20 |
| Nominal capacity: | 400 ml |
| Package: | 20 x Pack of 25 |
| Package capacity: | 25 |
| Sterile: | Yes |
| Type: | BagLight﹤sup﹥®﹤/sup﹥ Multilayer﹤sup﹥®﹤/sup﹥ 400 |
| UNSPSC: | 41101520 |
| Width: | 190 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.

