Bandages aluderm® DIN, sterile
W. Söhngen GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6226503
Info sui prodotti "Bandages aluderm® DIN, sterile"
aluderm® compress with aluminium vapour coating and strong suction, sealed onto an elastic WS-fixing bandage (approx. 4 m). Bandages with SÖHNGEN® no-touch-winding.
- Low risk of strangling
- DIN 13151
- Individually sterile packed
| Colour: | White |
|---|---|
| Dimensions (WxL): | 8 x 10 cm |
| Length: | 10 cm |
| Manufacturer Article Number: | 1003372 |
| Standard: | DIN 13151 |
| Sterile: | Yes |
| Type of dressing: | Compresses |
| UNSPSC: | 42-31-15-05 |
| Width: | 8 cm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.



