Balances, electronic, compact, 440 series
Kern & Sohn GmbH
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9901348
Info sui prodotti "Balances, electronic, compact, 440 series"
With features including formulation, piece counting programmes and high accuracy these balances are ideal for routine laboratory tasks. Safety cover for keyboard and housing standard. Calibration adjustment programme maintains accuracy. LCD display with digit height 15 mm. Can be battery operated (9 V Block). With stainless steel balance platform, except 440-21A.
| Adjusting program: | External |
|---|---|
| Depth: | 230 mm |
| Depth weighing plate: | 105 mm |
| Dimensions (WxDxH): | 165 x 230 x 80 mm |
| Height: | 80 mm |
| Linearity: | ±0,02 g |
| Manufacturer Article Number: | 440-33N |
| Max. load: | 200 g |
| Max. voltage: | 240 V |
| Min. voltage: | 100 V |
| Plug type: | EU/CH/UK/US |
| Power supply: | 100 ... 240 V, 50/60 Hz |
| Power supply frequency: | 50/60 Hz |
| Readability: | 0,01 g |
| Reproducibility: | 0,01 g |
| Type: | 440-33N |
| Type of auxiliary energy: | Battery/mains connection |
| UNSPSC: | 41111517 |
| Weighing plate (WxD): | Ø 105 mm |
| Weight: | 1 kg |
| Width: | 165 mm |
| With draft shield: | No |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.