Baffled flasks, Pyrex®borosilicate glass
DWK Life Sciences Limited
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
2
Codice prodotto:
9141173
Info sui prodotti "Baffled flasks, Pyrex®borosilicate glass"
- Manufactured from Pyrex® borosilicate glass
- Exhibits 4 baffle indents to provide optimal and consistant agitation
| Autoclavable: | Yes |
|---|---|
| Dimensions (ØxH): | 129 x 222 mm |
| Height: | 222 mm |
| Manufacturer Article Number: | 1134/12 |
| Material: | Boro 3.3 |
| Neck Ø: | 43 mm |
| No. of baffles: | 4 |
| Nominal capacity: | 1000 ml |
| UNSPSC: | 41121804 |
| Ø: | 129 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.