Baffled flasks DURAN®
DWK Life Sciences GmbH (Duran)
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
9141260
Info sui prodotti "Baffled flasks DURAN®"
With GL 45 thread
- Oxygen introduction is often a limiting factor for cell growth.
- Baffled flasks cause a turbulent flow, increase the gas exchange surface and produce a higher oxygen transfer.
- Automated one-step production enables a reproducible and comparable result.
- Complete with membrane screw cap (gas exchange).
| Autoclavable: | Yes |
|---|---|
| Dimensions (ØxH): | 85 x 145 mm |
| Height: | 145 mm |
| Manufacturer Article Number: | 212833655 |
| Material: | DURAN® glass |
| Neck Ø: | 30 mm |
| Nominal capacity: | 250 ml |
| UNSPSC: | 41121804 |
| With beaded rim: | No |
| Ø: | 85 mm |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.