Automatic burettes, Pellet pattern, DURAN®, class AS, with intermediate stopcock, bottle and blow ball
DWK Life Sciences GmbH (Duran)
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
4712100
Info sui prodotti "Automatic burettes, Pellet pattern, DURAN®, class AS, with intermediate stopcock, bottle and blow ball"
- ISO 385
- Graduated
- Main volumes ring marked
- Calibrated to deliver (EX)
- Schellbach stripe
- With batch certificate and certificate of conformity
| Accuracy class: | AS |
|---|---|
| Colour: | Clear |
| Division: | 0.02 ml |
| Manufacturer Article Number: | 243172753 |
| Material: | Boro 3.3 |
| Material stopcock: | PTFE spindle |
| Nominal volume bottle: | 2000 ml |
| Nominal volume burette: | 10 ml |
| Overall height: | 930 mm |
| Standard: | ISO 385 |
| Tolerance: | 0,02 ± ml |
| UNSPSC: | 41121808 |
| With Schellbach stripe: | Yes |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.