Ammonia gas sensing ISE Electrode
Thermo Elect.LED GmbH (Orion)
Prezzo normale:
0,00 €
Contenuto:
1
Codice prodotto:
6252026
Info sui prodotti "Ammonia gas sensing ISE Electrode"
Gas and ion selective electrode for determination of ammonia content in aqueous solutions. For rapid and precise measurement of ammonia.
Scope of supply: Waterproof BNC connector, 1 m cable, 20 loose membranes, preassembled outer body and membrane cap, 2 x 60 ml bottles of electrode filling solution, spout cap, tweezers
Scope of supply: Waterproof BNC connector, 1 m cable, 20 loose membranes, preassembled outer body and membrane cap, 2 x 60 ml bottles of electrode filling solution, spout cap, tweezers
| Cable length: | 1 m |
|---|---|
| Connection plug: | BNC |
| Ion concentration (ISE): | 0.01 ... 17000 ppm NH﹤sub﹥3﹤/sub﹥, 0.01 ... 14000 ppm N |
| Manufacturer Article Number: | 9512BNWP |
| Max. temperature: | 50 °C |
| Min. temperature: | 0 °C |
| Shaft length: | 150 mm |
| Shaft Ø: | 12 mm |
| Temperature: | 0 ... 50 °C |
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.